Z przyjemnością informujemy, że 12 stycznia 2024, dr Barbara Braid oraz doktorantka Instytutu Literatury i Nowych Mediów mgr Jacqueline Victoria Woroniec wystąpiły na konferencji zorganizowanej w ramach warsztatów “Undead Tropes: New Directions in Gothic Studies” na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Dr Braid wygłosiła referat pt. “After the Poe Legend? Emblematisation of E. A. Poe in Pale Blue Eye and Altered Carbon”, a mgr Woroniec “A Queer Devil—Contemporary Satanic Figure in TV Series Lucifer (2016–2021)”, związany z jej pracą doktorancką w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. W konferencji wzięli udział młodzi naukowcy z wielu europejskich krajów, a także profesor Catherine Spooner z Lancaster University, czołowa badaczka gotycyzmu, która uświetniła warsztaty swoim wykładem pt. “‘A Panther in Snow’: Whiteness, Fashion and Race in the American Gothic”.