Przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego podpisali dzisiaj list intencyjny o współpracy między Uniwersytetem Szczecińskim a Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Współpraca dotyczyć będzie w szczególności wspólnych działań oraz realizacji przedsięwzięć o charakterze kulturalnym związanych z popularyzacją sztuki teatralnej w zakresie pisarskim, językowym i tłumaczeniowym (recenzje, wywiady, przekłady) oraz tworzenia wspólnych projektów medialnych (podcasty i filmy).
W uroczystości, obok JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, wzięli udział również prof. Andrzej Skrendo, prorektor ds. nauki US, dr hab. Piotr Krupuiński, prof. US, dyrektor naszego Instytutu, dr Ewa Handryk, zastępca dyrektora ILiNM oraz dr Konrad Wojtyła, dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego oraz wykładowca na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.
Relacji wydarzenia można wysłuchać na stronie stronie https://niusradio.pl/aktualnosci/uczelnia/3006-teatr-wspolczesny-i-uniwersytet-szczecinski-podpisaly-list-intencyjny