Zakończyła się dwudniowa konferencja „Legal bodies, embodied subjects: (re)contextualisations of physicality” Young Scholars’ Conference. Organizatorką wydarzenia była dr hab. Katarzyna Jaworska-Biskup z Instytutu Literatury i Nowych Mediów US wraz z Koła Naukowego „Law and Literature”. Gościem specjalnym była dr hab. Justyna Stępień z Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji uczestniczyli badacze z Austrii, Chin, Francji, Holandii, Indii, Irlandii, Japonii, Kanady, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii.
Wykład plenarny na temat „More-than-human Entanglements in Bio-art Ethical Laboratories” wygłosiła dr hab. Justyna Stępień z UŁ. Wśród gości obecni byli także dr Barbara Braid z ILiNM US i prof. Maciej Jońca z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Referaty zaprezentowali również studenci z Koła Naukowego Romanesimo US, działającego na WPiA.
– Jako opiekunka koła naukowego muszę szczególnie wyróżnić członkinie tej organizacji: Panie Annę Ronewicz, Sylwię Hałub, Alicję Benowką i Monikę Plucińską. Jestem dumna, że mogłam pracować z Paniami nad tym wydarzeniem – podkreśla dr hab. Katarzyna Jaworska-Biskup.
Szczegółowe relacje z poszczególnych części konferencji ukazują się na stronie Koła Naukowego „Law and Literature” na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/lawandliteratureUSZ